botickomat.cz
Adresa:
Jabloňová 26, Brno-Medlánky
OTEVÍRACÍ DOBA PRODEJNY:
Pondělí: od 13:00  do 18:00
Úterý: od 13:00  do 18:00
Středa: od 13:00  do 18:00
Čtvrtek: od 13:00  do 18:00
Pátek: od 13:00  do 18:00
Sobota: od  9:00  do 12:00
Je možné přijít i v jiném čase po předchozí telefonické domluvě na tel. 608 778 778

 

KONTAKTY

tel: 608 778 778
obchod(a)botickomat.cz

ANKETA

Jakou další značku botiček z následujících byste u nás chtěli najít?

Froddo 35% KidOFit 21% Bundgaard 14% Primigi 30%

Zimní BABY BOGS

Na našeho majitele zatím nejmenších nožek v rodině připadl výběr prvních botiček na zimní období. Měla jsem několik favoritů pro jeho typ nožky už na podzim. Jak šly týdny a malý pořád lítal po celém bytě po kolenou, tak i zimních kožených botiček. Nakonec, když už opravdu proběhly první krůčky a zrychlily do vrávoravého běhu, přiblížily se únorové jarňáky a hory a lyžovačka těch starších, takže vznikl další požadavek na první botičky. Pořádná voděodolnost kvůli válení ve sněhu a řádění na bobech. 

Upustila jsem tedy od kožíškových nízkých capáčků z měkké kůže, které by sněhové závěje vydržely jen na chvilku. Membránové Superfity s kožíškem jsou zas na jiný typ nožky. Po dalším pátrání, přeměřování a zkoušení, nejlépe malému padly a taky v nich získal nejjistější krok botičky vyhlídnuté pro zavedení do další sezóny - zimní membránové a dle výrobce nepromokavé BABY BOGS s extra super speciální protiskluzovou podrážkou, kompromis Barefoot botek.

Zimní Baby Bogs Dino:

baby bogs

Kompromis jednak kvůli kulatější špičce, a taky o něco tvrdší podrážce oproti BF botkám, která se má rychle rozchodit, našemu drakovi však nečinila problém hned od začátku. Pro lehčí a drobnější děti by byly pohodlnější do začátku o něco měkčí, případně počítat s rozchozením. Kulatější špička v reálu nebyla nic hrozného, svrchní materiál je hodně měkký a ve špičce je dost prostoru, při zachování i minimálního nadměrku při naší široké nožce s rovnými prstíky pořád by nebyla špička nožky nikde stlačená.  Mají dost místa v nártu, dobře se tedy obouvají a sedí i dětem s vyšším nártem nebo buclatější nožkou. Podle mě jsou fakt spíš na širší nožku anebo středně širokou s vyšším nártem, mají uvnitř dost prostoru a drobnější nožká by v nich pěkně "plavala". Pro srovnání, Míša má na sobě velikost 22, jeho nožka je dlouhá 13,5 cm a široká 6,5 cm (tj. širší až hodně široká) a má středně vysoký nárt.

Míša v nových botičkách doma:

nove baby bogs

Dle výrobce tyto botičky:

  • zachovávají nohu v teple do -10 oC díky 3mm Neo-Tech™ izolaci a příjemné hřejivé podšívce s jemným umělým kožíškem
  • mají vodotěsnou membránu
  • jsou protizápachové
  • jsou pratelné (v pračce)
  • určené pro středně širokou až širokou nožku

První zátěžová zkouška přišla další den ráno. Malý hrdě nosil botičky všude s sebou a přišel se s nimi podívat i na napouštění vany ke koupání, kam obě botky střemhlav švihnul. Voděodolné sice byly, ale ne uvnitř, takže jsem botičky vysušila na topení a potvrdila si zčásti tvrzení výrobce o pratelnosti bot - po tomto kompletním promočení zůstaly pořád jako nové.

Další zátěžové zkoušky proběhly pobíháním v blátě, rochněním v kaluži a sáňkováním a válením ve sněhu v -7 oC :-) Ve všech těchto disciplínách botičky opravdu obstály.

Míša první krůčky v trávě a blátě:

baby bogs v trave

Míša sáňkuje :-)

baby bogs ve snehu

Objevuji svět :-)

+ botičky jsou opravdu lehké a dobře padnou na širokou nožku;

+ botičky jsou teploučké a prošly na výbornou zkouškou dlouhým pobíháním v -7 oC a s tenkou ponožkou - nožky zůstaly teploučké;

+ mají speciální protiskluzovou podrážku;

+ jsou voděodolné, vyzkoušeno válením ve sněhu a šlapáním v kaluži, to vše proběhlo bez dodatečné impregnace bot (kterou ovšem určitě doporučujeme, a samozřejmě u bot komplet nasáklých vodou již žádná membrána nefunguje a nemůže fungovat, takže do kaluží jen přiměřeně ;-) );

+ jsou pratelné v pračce;

+ krásné dětské vzory;

+ trošku větší dítě je krásně obuje samo díky úchytům;

- otvor po zapnutí boty vzadu těsně nad úrovní kotníku, šel však bez problémů zakrýt nohavicí od kombinézy s gumičkou či stahovací;

- suchý zip by mohl být delší nebo větší, aby se dal dobře utáhnout i na hubenější nožičku, nám to nevadilo, ale na drobnějším dítku by bylo potřeba silnější ponožka nebo zastrčit nohavice dovnitř.

U nás se tyto botičky opravdu osvědčily, hlavně tím, jak výborně padnou na širší nožku, jsou odolné a lehoučké a v pěkném dětském provedení. Jako alternativy se mi ještě líbily Little Blue Lamb zimní, jsou však kotníčkové tedy nižší než BABY BOGS, anebo Stönz. Ty jsme nakonec nevyzkoušeli, připadají mi super do sněhu, na klasické chození ve městě po chodnících se mi ale BABY BOGS líbí o dost víc.

Můžeme je tedy doporučit i Vám, hlavně pokud řešíte botičky odolné do sněhu a bláta pro širší nožičku či vyšší nárt, tak by u Vás v botníku neměly chybět :-)


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ