botickomat.cz
Adresa:
Jabloňová 26, Brno-Medlánky
OTEVÍRACÍ DOBA PRODEJNY:
Pondělí: od 13:00  do 18:00
Úterý: od 13:00  do 18:00
Středa: od 13:00  do 18:00
Čtvrtek: od 13:00  do 18:00
Pátek: od 13:00  do 18:00
Sobota: od  9:00  do 12:00
Je možné přijít i v jiném čase po předchozí telefonické domluvě na tel. 608 778 778

 

KONTAKTY

tel: 608 778 778
obchod(a)botickomat.cz

ANKETA

Jakou další značku botiček z následujících byste u nás chtěli najít?

Froddo 36% KidOFit 21% Bundgaard 14% Primigi 29%

Vítejte ve světě botiček » Jak vybrat správnou velikost » O číslování dětských bot
O číslování botiček

Správná délka, šířka, výška nártu a tvar špičky bot jsou hlavní rozměry, o které se při výběru dobře padnoucích botiček zajímáme.

Bohužel systém číslování většiny výrobců bot není jednotný, výrobci uvádějí při různých vnitřních délkách stejnou velikost, i při různých šířkách většinou najdete označení pro středně širokou botu. Ti svědomitější výrobci alespoň uvádějí vnitřní délky a někdy dokonce i šířky bot v milimetrech, což nám při výběru může napovědět.

Zbytek zachraňuje kvalifikovaný prodejce odborným poradenstvím a pomocí s výběrem správné velikosti a typu botiček. Většina prodejců v ČR se opravdu snaží a mají dobrý přehled ohledně délek a šířek bot. Abyste se snáze zorientovali v našem e-shopu, uvádíme u každého modelu tabulku rozměrů k jednotlivým velikostem a šířkám. Tyto rozměry osobně přeměřujeme následujícími měřidly:

  • Plus12 měřidlo (značky Fare) délky chodidla s nadměrkem, měřícím velikost boty pro měřenou nožičku (měří rovnou s nadměrkem);
  • Clevermess měřidlo, kterým měříme vnitřní prostor boty pro šířku nožky.

Na prodejně Vašim dětem přeměříme přesně rozměry nožek speciálním profesionálním měřidlem pro délku a šířku dětských nožek.

Při nákupu botiček je pro Vás důležité vědět tohle:

  • číslování bot různých výrobců není jednotné, je důležité přeměřovat skutečnou délku a šířku boty versus délku a šířku chodidla;
  • dětská nožka je "trojrozměrná", měření jen přiložením ke stélce nemusí vypovědět o správné velikosti - zezadu je patní kůstka, která o pár milimetrů přesahuje spodní obrys paty, skutečná šířka nožky a stejně tak i boty rovněž o pár milimetrů přesahuje šířku vnitřní stélky boty;
  • nezapomínejte na NADMĚREK nutný při nákupu dětských bot, nadměrek má být 10 až 15 mm od nejdelšího prstíku k vnitřní špičce boty, více o nadměrku a správném měření najdete zde:
  • dětská nožka roste do délky i do šířky, pravidelně ověřujte, zda dítě z bot, které nosí, nevyrostlo. Jak na to najdete tady:
  • pokud už máte boty, které mají kulatou špičku (=lehce zúženou směrem dopředu) a nožka dítěte má naopak prstíky v jedné rovině anebo se rozšířují "do vějířku", ověřujte pravidelně, zda paleček / malíček již nenarážejí na vnitřní hranu špičky boty. Nejspíš bude potřebovat další velikost, přestože v botě je pořád malý nadměrek (minimálně 0,7 cm dle individuálního tvaru nožky a tvaru špičky), aby se prstíky nestlačovaly špičkou boty k sobě. Bota s úzkou špičkou je naopak pro tento typ nožky nevhodná.

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ