botickomat.cz
Adresa:
Jabloňová 26, Brno-Medlánky
OTEVÍRACÍ DOBA PRODEJNY:
Pondělí: od 13:00  do 18:00
Úterý: od 13:00  do 18:00
Středa: od 13:00  do 18:00
Čtvrtek: od 13:00  do 18:00
Pátek: od 13:00  do 18:00
Sobota: od  9:00  do 12:00
Je možné přijít i v jiném čase po předchozí telefonické domluvě na tel. 608 778 778

 

KONTAKTY

tel: 608 778 778
obchod(a)botickomat.cz

ANKETA

Jakou další značku botiček z následujících byste u nás chtěli najít?

Froddo 36% KidOFit 21% Bundgaard 14% Primigi 29%

Jak na zdravé nožky

Noha, alespoň ta dospělácká, je většinou lidí tak nějak opomíjená. Je tam kdesi dole u země, na okraji těla. U malých dětí naštěstí většinou věnujeme pozornost výběru botiček a při pravidelných prohlídkách i dětská doktorka / doktor se na nožky podívá, případně zkonstatuje - plochá noha. 

Jenže noha je strašně důležitá část těla a my bychom jí měli věnovat patřičnou pozornost ať už u dětí, nebo u nás dospělých. Právě proto, že je tam dole u země. Protože ta relativně malá ťapka toho musí unést poměrně dost, udržet naše celé tělo do výšky stabilní a unést celou naši váhu.

Žijeme v moderním světě, kde nosit boty je přirozenou věcí. Mnoho lidí si všímá, jak má ty své nožky zanedbané a zdevastované každodenním namáháním. Hodně lidí oslovil také trend "navrát k přírodě" a chození buď bosky anebo aspoň v tzv. minimalistických / barefoot botách. V přírodním prostředí při chození po trávě, kamínkách, písku, taková chůze či běh pomáhá stimulovat chodidlo přirozeným způsobem a taky ho přirozeně posiluje. Jenže když budeme chodit po dlažbě a asfaltu, tak si nijak výrazně nepomůžeme, vybetonované chodníky měst bohužel moc podnětů pro správnou funkci nohy nedávají.

Stejně jako nošení dobře padnoucích bot je pro zdraví a dobrou funkci nožek důležité je pravidelně procvičovat, protahovat, nepřetěžovat. Například můžeme každý večer po každodenní námaze protáhnout a zmobilizovat svaly a klouby na ťapkách a pěkně je promasírovat, a jak na to, budeme postupně doplňovat v této sekci.

V této kategorii není zatím žádný článek.